The Last Guardian (PS4) Ocena produktu:

od 149,00 PLN

oszczędzasz do 1%

  • Producent: Sony
  • Kategoria: Gry PlayStation4
  • PEGI (wiek gracza): 12+
  • Gatunek: przygodowa
  • Wersja językowa: angielska
Oferty (3)
Opis produktu

The Last Guardian PS4

The Last Guardian to gra action-adventure produkowana wspólnie przez studio genDESIGN należące do Fumito Uedy, twórcy Ico, a także Shadow of the Colossus, i japoński oddział Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się jedynie na PlayStation 4, choć pierwotnie zapowiedziany był na PlayStation 3.

Fabuła

The Last Guardian ukazuje nam losy dwójki nietypowych towarzyszów. Pierwszym z nich jest znikomy chłopiec. Drugim natomiast dziwne stworzenie, hybryda przypominająca gryfa. Losy dwójki protagonistów splatają się kiedy oboje są ranni. Postanawiają wydostać się z uwięzi, a droga do wolności prowadzi ich poprzez dużo niebezpiecznych miejsc, starożytnych ruin, a także zapomnianych miast. Początkowo bohaterowie współpracują ze sobą z konieczności. W miarę upływu czasu zaczynają się jednak zaprzyjaźniać, ratując się regularnie z opresji. Z czasem chłopiec jest w stanie wydawać również polecenia swojemu kompanowi, zwanemu Trico, prosząc go np. O to, żeby stanął na tylnych nogach, unosząc w górę łeb i usprawniając przemieszczanie się w górę. Losy dwójki bohaterów ekspresowo zacieśniają więź pomiędzy nimi, a Trico i chłopiec stają się integralni...to jednak dopiero początek ich przygody.

Mechanika

The Last Guardian rozgrywką przypomina poprzednie produkcje Team Ico, a więc stanowi mieszankę gry przygodowej, a także platformowej. Kierując chłopcem, możemy biegać, skakać, wspinać się na obiekty, przenosić przedmioty i operować prostymi mechanizmami. W odróżnieniu od wielu podobnych tytułów, tutaj kluczowe znaczenie ma komunikacja i budowanie relacji z Trico. Autorzy poświęcili niemało czasu i pracy na to, by zbudować wrażenie obcowania z prawdziwym zwierzęciem, które nie zawsze chce słuchać naszych poleceń. Żeby udobruchać Trico, możemy karmić go przysmakami, a także głaskać. Trico z kolei pomaga głównemu bohaterowi na przykład w docieraniu na wyższe półki, w otwieraniu pozornie niedostępnych przejść (różnorakie zagadki środowiskowe), czy w pozbywaniu się przeciwników. W sytuacjach krytycznych musimy dbać o zdrowie naszego stworzenia, np. Przez wydobywanie włóczni z jego ciała, gdy zostanie ranny, czy pomagając mu w odpędzaniu obszerniejszych potworów. W miarę upływu gry Trico poznaje nowe sztuczki, dzięki którym może staranniej wykonywać polecenia chłopca. W grze przystępne jest także tajemnicze lustro. Po oświetleniu z jego pomocą przeszkody czy przeciwnika, możemy sprawić, że z ogona Trico wystrzelone zostaną błyskawice, które trafią w cel.

Specyfikacja

Podobne produkty w kategorii Gry PlayStation4